Skip to content

Co podać w Sylwestra? Szybkie przepisy sylwestrowe – zestawienie.

KR-tlo
Print Friendly, PDF & Email

Jeżeli tak jak my, będziecie siedzieć w domu, czy to tylko we dwoje, czy z grupą znajomych zobaczcie co możecie przygotować na tą specjalną okazję. Zestawienie które przygotowałam  to najczęściej odwiedzane przepisy na blogu, które cały czas żyją, są testowane, komentowane a co najważniejsze – smakują wszystkim!
Jeżeli zamierzacie świętować tylko we dwoje, to proponuję – pizze, guiche, chińszczyznę, chaczapuri – czyli coś bardziej dla dwojga. Każdą z tych rzeczy można przygotować wcześniej i tylko odgrzać.
Jeżeli natomiast wpadają do Was znajomi, to już trzeba troszkę bardziej się postarać. Zazwyczaj jest tak, że musimy naszykować się na minimum dwa rzuty jedzenia (kolacja plus zimny stół) oraz pomiędzy – kawę z ciastem. Wybrałam przepisy łatwe, szybkie w wykonaniu, gdyż wiem że w ten dzień czasem ciężko wygospodarować więcej czasu na zrobienie czegoś wymyślnego.
Na samą kolację proponuję zapiekanki. Gyros cieszy się ogromnym powodzeniem. Na blogu podawałam dwa przepisy – tu i tu. Ta pierwsza, z naleśników jednak nie jest zbyt szybka, tak więc polecam tę z ryżem. Obie są bardzo smaczne, idealnie zapełnią żołądki 4 osób do syta i jeszcze zostanie.
Oprócz zapiekanki możecie podać kurczaka przygotowanego w chrupiącym cieście – takiego jak z KFC – tutaj przepis. Przygotować frytki lub upiec ziemniaki (tu i tu). Całość uzupełnić swoją ulubioną surówką – np taką oraz ulubionymi zimnymi sosami. Wszystko możecie podszykować wcześniej a nawet tylko odgrzać w piekarniku bezpośrednio przed podaniem.
Jeżeli chodzi o ciasto, to ja uwielbiam te na zimno. Nie da się takiego zepsuć a i w przygotowaniu są zazwyczaj błyskawiczne. Największą popularnością na blogu w tej kategorii niezmiennie cieszą się: biały maxi king i szarlotka bez pieczenia z mascarpone jednak zajrzyjcie do całej zakładki tutaj
A już w Nowym Roku, po północy możecie podać sałatki, wybierzcie np. 2 i zróbcie każdy przepis z połowy porcji. 
Oto 5 najczęściej odwiedzanych sałatek na blogu:
Oprócz sałatek możecie postawić garść przystawek, czyli np. koreczki z żółtego sera i oliwek, talerz szynek, talerz różnorodnych serów. Dobrze sprawdzi się także tutaj pocięta w plastry pieczeń z jajkiem podana na zimno.

Mi nie pozostało teraz nic innego jak życzyć Wam udanego wieczoru! A w Nowym Roku samych pozytywnych chwil, wytrwałości w dążeniu do celów, pewności siebie oraz zdrowia!

Pozdrawiam ciepło 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *