o-mnie2
k.r

Nazywam się Kasia Rzepecka i od kilku lat prowadzę tę stronę kulinarną, na której pokazuję głównie przepisy rodzinne.

Znajdziesz tutaj wszystko, czego potrzebujesz, by nakarmić swoich najbliższych: zupy, dania drugie, jednogarnkowce, ciasta, sałatki, przetwory, przepisy na święta, pieczywo itp. Lubię najbardziej dania łatwe, czy też takie, które możesz przygotować na więcej obiadów. Ale też uwielbiam celebrować posiłki z rodziną, więc oprócz praktycznych i codziennych przepisów, znajdziesz także coś bardziej wyszukanego.

Na blogu prezentuję sprawdzone przepisy, które uważam za smaczne. To nie jest tak, że publikuję wszystko – serio, mi też czasem zdarza się zrobić coś niedobrego czy niedopieczonego. Zazwyczaj jednak kiedy coś mi nie wyjdzie, staram się dopracować ten przepis innym razem. Jestem uparta, jeżeli chodzi o gotowanie.

Miłość do garnków zaszczepiła we mnie Babcia, która z nami mieszkała. Nie Mama, ale właśnie Babcia. Oj, co ta kobieta potrafiła wyczarować. Gdy byłam dzieckiem, fascynowała mnie swoją pomysłowością. Nagle okazywało się, że chociaż w domu za wiele nic nie ma, powstawały pampuchy z sosem truskawkowym czy karmelowym, albo ciasto ze świeżymi owocami. Albo zupa rybna z pomidorami. Albo pierożki z kolorowym farszem. Bardzo dużo jej pomagałam, czasem wręcz namawiałam: “Zróbmy coś dobrego”. Tak to się wszystko zaczęło. Od najmłodszych lat u boku Babci, przez macierzyństwo wypełnione domowymi posiłkami, po blog z przepisami.

Blog pierwotnie nazywał się Poezja Smaków, a jego założenie było dla mnie bardziej impulsem, niż przemyślaną sprawą (chociaż to była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu). Siedziałam w domu z dwójką moich wtedy malutkich dzieci i nie wiedziałam, co ze sobą począć. Chciałam jakiejś odskoczni od codzienności. Potrzebowałam zrobić coś dla siebie. Wpadłam na pomysł, by zacząć publikować przepisy dań, które tworzę w kuchennym zaciszu. Bo uwielbiam gotować. Niesamowicie raduje mnie fakt, że moje dzieci od maleńkości uczą się nowych smaków, nie wybrzydzają, chociaż mają też swoje ulubione dania, a mąż zajada się z prawdziwym apetytem moją kuchnią.

Dziś jest to już profesjonalna strona, którą tworzę pod własnym nazwiskiem. Rozgość się wygodnie, wydrukuj przepis i przygotuj go. A jeżeli Ci się spodoba, przekaż znajomym!

Życzę Ci smacznego!